Kitetrip Norsko

2022

Hardangervidda je náhorní plošina, která je přímo uprostřed mezi městy Oslo a Bergen v Norsku. Cesta přes ní nabízí velké množství spotů vhodných od úplných začátečníků až po ostřílené snowkitery. Díky nadmořské výšce, která je od 1000 do 1700 m.n.m., nejsou v krajině žádné stromy ani jiné překážky, je tu parádní vítr a dostatek sněhu. Hladké zasněžené kopce a zamrzlá jezera na rozloze pár stovek kilometrů čtverečních jsou na snowkiting prostě dokonalé hřiště, které nikdy neomrzí. 

kdy jedeme

V Norsku budeme od 6. února do 4. dubna. Termíny jsme zvolili podle letů a možností vyzvednutí na letišti. Pokud by se ti tyto termíny nehodili, napiš nebo zavolej, domluvíme se. 

ÚNOR: 6.2. - 13.2., 13.2.-20

BŘEZEN: 6.3. - 13.3., 13.3.- 20.3., 20.3.-27.3., 27.3. - 3.4.

Kde bydlíme

Ustaoset je vesnička s vlastní samoobsluhou, vlakovou stanicí a kavárnou zhruba 15 minut jízdy autem od nejbližšího spotu na Hardangerviddě, zároveň nabízí možnost kitingu na místním jezeře nebo nad Ustaosetem na krásných pláních pod stolovou horou, které využíváme především když je na Hardangerviddě špatné počasí. V únoru budeme bydlet v apartmánovém domě ve středu Ustaosetu, V březnu a dubnu se přesuneme do úplně nové chaty v komplexu Solheim, který je kousek od Ustaosetu směrem na Hardangerviddu. Pro rodiny nebo větší skupiny je možnost objednat vlastní apartmán. Apartmány jsou vybavené kuchyňkou i vlastním sociálním zařízením, některé jsou určeny pro 2 až 3 lidi, jiné jsou mezonetové až pro 6 lidí. Chata Solheim je dvoupodlažní nová kabina postavená v norském útulném stylu, kousek za vesnicí u jezera. Jsou zde dvě obývací místnosti, 4 ložnice, 2 koupelny, sauna. 

Apartmany Ustaoset

Solheim chata

kde kitujeme

Spotů na snowkiting je v dosahu z Ustaosetu spousta. Podle předpovědi, aktuálního větru, viditelnosti a povrchu se pro vás snažíme každý den vybrat to nejlepší místo. Silnice přes Hardangerviddu má zhruba 30 kilometrů a podél ní se nachází mnoho spotů s různou nadmořskou výškou, orientací svahů a rozdílným terénem, proto se počasí i vítr na nich velmi liší. Pokud je z důvodu velmi silného větru tato silnice zavřená, což se občas stává, můžeme obvykle využít možnost jít kitovat na jezero nebo pod stolovou horu přímo v Ustaosetu. 

co když nekitujeme

Ustaoset má ideální umístění a díky tomu je spoustu možností na další zábavu, ať již po večerech nebo pokud nejsou z nějakého důvodu vhodné podmínky na kiting opravdu nikde. Což se moc nestává, ale pokud ano, přímo v Ustaosetu začínají parádní běžkové tratě nebo se můžete vydat na skialpový výlet na stolovou horu či zajít do malé kavárničky s názvem Presttun. Nedaleké Geilo (10 minut autem) je celkem pěkné malé horské městečko. Po obou svazích údolí je tu skicentrum se snowparky, běžková trať okolo jezera vhodná pro skate, skanzen, obchůdky, restaurace, kavárny a v neposlední řadě příjemné welness centrum s bazénem a saunami. V Dagali, zhruba hodinu cesty od nás, je další menší skiresort, kde si můžete užít i nejdelší bobovou dráhu v Norsku. Nabízíme i možnost půjčení osobního auta.

Co tě bude kitetrip stát a další info

Základní cena za týdenní kitetrip je za únorové termíny 14 800 Kč / 570 €, březnové termíny 15 800 Kč / 610 €. Termín 13.2.-21.2. ( 8 nocí) 16 300 Kč / 627 €. Cena za dvoutýdenní kitetrip 22 200 Kč / 854 €. Pokud k nám chcete přijet s rodinou (min. 2 dospělí + dítě), cena kitetripu pro děti je 50%. 

V některých apartmánech/pokojích jsou možné přistýlky například na pohovce v obývacím pokoji, pokud byste je chtěli využít, cena za trip může být i nižší.  Za příplatek nabízíme možnost pokoje pouze pro sebe nebo vlastního apartmánu. Pro účast na kitetripu je potřeba se stát členem Kite klubu. 

V ceně je odvoz z letiště a zpět (obvykle autem, výjimečně vlakem), transporty na kitespoty za větrem a nejlepšími možnými podmínkami dodávkou s vytápěním, průvodcovství - rady kam jezdit a kam nejezdit, společné výlety apod., pronájem apartmánu,  společné snídaně a jídlo na přípravu svačiny s sebou na spot. 

V základní ceně nejsou večeře. Můžete se ale určitě přidat a dát si s námi, většinou ji máme do hodinky od příjezdu ze spotu hotovou (cena je 2000 Kč / 77 € / týden)

V ceně není také letenka. Ta se pohybuje okolo 100 Euro za zpáteční let s malým příručním zavazadlem, navíc jsou pak poplatky za ski/kite equipment a zavazadlo. Aktuální ceny vyhledáte na Norwegian.com, koukejte na let v neděli/pondělí z Prahy nebo pondělí z Vídně do Oslo Gardemoen. (Je lepší se na ceny podívat obecně pomocí funkce "low fare calendar", aerolinky si obvykle hrají s cenami podle toho, jak moc se na nějaký konkrétní let díváte a mohli by vám jí zbytečně zdražit.)

V ceně nejsou kurzy snowkitingu ani půjčení vybavení. Velmi rádi pro vás obojí zařídíme, doporučujeme si vše zamluvit dopředu, abychom pro vás měli vše připravené.