Kite trip norsko

Zjistili jsme, že ani letos si nechceme nechat snowkiting v Norsku ujít.

A co ty? Přijeď za námi a užij si snowkiting na tomto top spotu i ty. 

Jestli to ještě s kitem neumíš, nevadí, naučíme tě to na kite kurzu a za pár dní jezdíš.

Hardangervidda je náhorní plošina, která je přímo uprostřed mezi městy Oslo a Bergen v Norsku. Cesta přes ní nabízí velké množství spotů vhodných od úplných začátečníků až po ostřílené snowkitery. Díky nadmořské výšce, která je od 1000 do 1700 m.n.m., nejsou v krajině žádné stromy ani jiné překážky, je tu parádní vítr a dostatek sněhu. Hladké zasněžené kopce a zamrzlá jezera na rozloze pár stovek kilometrů čtverečních jsou na snowkiting prostě dokonalé hřiště, které nikdy neomrzí. 

kdy jedeme

V Norsku budeme od 2. ledna do 20.  března. Termíny jsme vybrali od soboty do soboty podle letů z Prahy na Oslo Gardemoen. Pokud byste potřebovali nějaké jiné, dejte nám vědět. 

LEDEN: 2.1. - 9.1., 9.1 - 16.1. - 23., 23.1. - 30.1. 

ÚNOR: 30.1. - 6.2., 6.2. - 13.2., 13.2. - 20.2., 20.2. - 27.2.

BŘEZEN: 27.2. - 6.3., 6.3. - 13.3., 13.3.- 20.3.

Kde bydlíme

Ustaoset je vesnička s vlastní samoobsluhou, vlakovou stanicí a kavárnou zhruba 15 minut jízdy autem od nejbližšího spotu na Hardangerviddě. Bydlíme tu v apartmánovém domě. Apartmány pro majitele pomáháme v zimě spravovat, takže je velmi dobře známe. Jsou vybavené kuchyňkou i vlastním sociálním zařízením, některé jsou určeny pro 2 až 3 lidi, jiné jsou mezonetové až pro 6 lidí. 

Apartmany Ustaoset

kde kitujeme

Spotů na snowkiting je v dosahu z Ustaosetu spousta. Podle předpovědi, aktuálního větru, viditelnosti a povrchu se pro vás snažíme každý den vybrat to nejlepší místo. Silnice přes Hardangerviddu má zhruba 30 kilometrů a podél ní se nachází mnoho spotů s různou nadmořskou výškou, orientací svahů a rozdílným terénem, proto se počasí i vítr na nich velmi liší. Pokud je z důvodu velmi silného větru tato silnice zavřená, což se občas stává, můžeme obvykle využít možnost jít kitovat na jezero nebo pod stolovou horu přímo v Ustaosetu. 

co když nekitujeme

Ustaoset má ideální umístění a díky tomu je spoustu možností na další zábavu, ať již po večerech nebo pokud nejsou z nějakého důvodu vhodné podmínky na kiting opravdu nikde. Což se moc nestává, ale pokud ano, přímo v Ustaosetu začínají parádní běžkové tratě nebo se můžete vydat na skialpový výlet na stolovou horu či zajít do malé kavárničky s názvem Prestun. Nedaleké Geilo (10 minut autem) je celkem pěkné malé horské městečko. Po obou svazích údolí je tu skicentrum se snowparky, běžková trať okolo jezera vhodná pro skate, skanzen, obchůdky, restaurace, kavárny a v neposlední řadě příjemné welness centrum s bazénem a saunami.

Co tě bude kitetrip stát a další info

Cena za týdenní kitetrip je 15 000,- Kč. Můžete za námi přijet klidně na delší dobu, na ceně se domluvíme. 

V některých apartmánech jsou možné přistýlky například na pohovce v obývacím pokoji, pokud byste je chtěli využít, cena za trip může být i nižší. Pro účast na kitetripu je potřeba se stát členem Kite klubu. 

V ceně je dvoz z letiště a zpět (obvykle autem, vyjímečně vlakem), transporty za větrem, případně za jinou zábavou, průvodcovstí - rady kam jezdit a kam nejezdit, společné výlety apod., pronájem apartmánu,  jídlo na snídaně a svačiny. 

V ceně nejsou večeře - možností je několik, můžeme je pro vás po dohodě zařídit, můžete si vařit sami ve svých kuchyňkách na apartmánech a nebo si můžeme vzájemně uvařit a pozvat se na večeři (obvykle pak vyjde na každého řada jednou týdně). 

V ceně není také letenka. Ta se pohybuje od 80 Euro za zpáteční let s příručním zavazadlem, navíc jsou pak poplatky za ski/kite equipment. Aktuální ceny vyhledáte na Norwegian.com, koukejte na sobotu ráno v 10:40 z Prahy do Oslo Gardemoen a zpět v 8:00 z Oslo Gardemoen do Prahy. (Je lepší se na ceny podívat obecně pomocí funkce "low fare callendar", aerolinky si obvykle hrají s cenami podle toho, jak moc se na nějaký konkrétní let díváte a mohli by vám jí zbytečně zdražit.)

V ceně nejsou kurzy snowkitingu ani půjčení vybavení. Velmi rádi pro vás obojí zařídíme, doporučujeme si vše zamluvit dopředu, abychom pro vás měli vše připravené. 

 

Kite kurzy leden

Chceš si vyzkoušet snowkiting jen "za humny" nebo darovat kite kurz někomu jako dárek? Na sněhu to jde snadno i u nás. 

Naučit se s kitem na sněhu je ta nejjednodušší varianta, obzvlášť pokud zvolíš nasadit si na nohy lyže. Učíme i v zimě především na foukačkách (nafukovacích kitech, které je možné používat i pro kiteboarding),  a tak můžeš bez problémů plynule pokračovat v létě na vodě.

 

Pokud to tedy myslíš s kitem vážně, mrkni na kurz RIDE, nechceme nic slibovat, ale na sněhu jezdí skoro každý již druhý den kurzu. Je dobré se pod dohledem instruktora naučit i další důležité vychytávky, jako například otočky, na které bys sám přicházel o dost déle. Můžeš si tak základní kurz RIDE naplánovat delší nebo, pokud už jezdíš, mrkni na kurz JUMP a napiš nám, co byses chtěl naučit. 

Pokud si nejsi jistý, zda tě kite bude bavit, nebo chceš základní kurz darovat jako dárek a máš na něj malý budget, připravili jsme zjednodušený kurz FLY

kde učíme

Na lokalitě kurzu se rádi domluvíme. Skoro v každém kousku Česka se najde kitespot který pro základní kurzy bohatě stačí.

Pokud nasněží i ve Středních Čechách stačí se sejít v okolí Prahy či například na Miličíně.

Skvělou variantou jsou Krušné hory, kde máme na snowkite kurzy k dispozici kitehouse v Abertamech. Spot je přímo za vsí, cca 400 metrů od chaty, případně okolí Božího daru se nabízí další možnosti.

Skvělá místa jsou také na Vysočině a takto bychom mohli pokračovat. A to se s tebou raději domluvíme, co by vyhovovalo tobě. 

Neváhej mrknout na detaily a napsat nám, jaký kurz a kde by ti vyhovoval nebo nám rovnou zavolej a domluvíme se.