top of page
FlyIt Kitecamp

Kitetrip Norsko

Hardangervidda je náhorní plošina, která je přímo uprostřed mezi městy Oslo a Bergen v Norsku. Cesta přes ní nabízí velké množství spotů vhodných od úplných začátečníků až po ostřílené snowkitery. Díky nadmořské výšce, která je od 1000 do 1700 m.n.m., nejsou v krajině žádné stromy ani jiné překážky, je tu parádní vítr a dostatek sněhu. Hladké zasněžené kopce a zamrzlá jezera na rozloze pár stovek kilometrů čtverečních jsou na snowkiting prostě dokonalé hřiště, které nikdy neomrzí. 

kdy jedeme

ÚNOR: 11.2. - 18.2., 18.2. - 25.2., 25.2. - 4.3.

BŘEZEN: 4.3.-11.3., 11.3. - 18.3., 18.3. - 25.3., 25.3. - 1.4.

Kde bydlíme

Ustaoset je vesnička s vlastní samoobsluhou, vlakovou stanicí a kavárnou zhruba 15 minut jízdy autem od nejbližšího spotu na Hardangerviddě, zároveň nabízí možnost kitingu na místním jezeře nebo nad Ustaosetem na krásných pláních pod stolovou horou, které využíváme především když je na Hardangerviddě špatné počasí. V letošním roce budeme bydlet v krásné nové chatě v komplexu Solheim, který je kousek od Ustaosetu směrem na Hardangerviddu. Chata je dvoupodlažní nově postavená v norském útulném stylu, kousek za vesnicí u jezera. Jsou zde dvě obývací místnosti, 4 ložnice a 2 koupelny. Pro rodiny nebo větší skupiny je možnost objednat vlastní apartmán navíc nebo v jiném termínu. Apartmány jsou vybavené kuchyňkou i vlastním sociálním zařízením, některé jsou určeny pro 2 až 3 lidi, jiné jsou mezonetové až pro 6 lidí. 

Solheim chata

Apartmany Ustaoset

kde kitujeme

Spotů na snowkiting je v dosahu z Ustaosetu spousta. Podle předpovědi, aktuálního větru, viditelnosti a povrchu se pro vás snažíme každý den vybrat to nejlepší místo. Silnice přes Hardangerviddu má zhruba 30 kilometrů a podél ní se nachází mnoho spotů s různou nadmořskou výškou, orientací svahů a rozdílným terénem, proto se počasí i vítr na nich velmi liší. Pokud je z důvodu velmi silného větru tato silnice zavřená, což se občas stává, můžeme obvykle využít možnost jít kitovat na jezero nebo pod stolovou horu přímo v Ustaosetu. 

co když nekitujeme

Ustaoset má ideální umístění a díky tomu je spoustu možností na další zábavu, ať již po večerech nebo pokud nejsou z nějakého důvodu vhodné podmínky na kiting opravdu nikde. Což se moc nestává, ale pokud ano, přímo v Ustaosetu začínají parádní běžkové tratě nebo se můžete vydat na skialpový výlet na stolovou horu či zajít do malé kavárničky s názvem Presttun. Nedaleké Geilo (10 minut autem) je pěkné horské městečko. Po obou svazích údolí je tu skicentrum se snowparky, běžková trať okolo jezera vhodná pro skate, skanzen, obchůdky, restaurace, kavárny a v neposlední řadě příjemné welness centrum s bazénem a saunami. V Dagali, zhruba hodinu cesty od nás, je další menší skiresort, kde si můžete užít i nejdelší bobovou dráhu v Norsku. Nabízíme i možnost půjčení osobního auta.

Faq

Váháš, jestli je kitetrip do Norska taková pecka i pro tebe? Nejspíš tě napadá některá z otázek, které se na nás valí ze všech stran. Proto jsme je sepsali do článku FAQ: snowkiting trip do norska. Mrkni na odpovědi a pokud tady nenajdeš tu, kterou potřebuješ, napiš nám, rádi ti odpovíme a doplníme ji sem i pro ostatní.

Co tě bude kitetrip stát a další info

Týdenní kitetrip:

16 500 Kč / € 660 /os + jídlo 3000 Kč / € 120 / os.

Druhý týden kitetripu:

10 500 Kč / € 420 + jídlo 3000 Kč / € 120 / os.

Slevy/příplatky:

3 osoby v pokoji - 13 500 Kč / € 540 + jídlo

1 osoba v pokoji - 23 500 Kč / € 940 + jídlo

V ceně je odvoz z letiště a zpět (obvykle autem, výjimečně vlakem), transporty na kitespoty za větrem a nejlepšími možnými podmínkami dodávkou s vytápěním, průvodcovství a support na spotu, společné výlety, pronájem chaty - ubytování ve dvoulůžkovém pokoji, snídaně, italská káva, jídlo na přípravu svačiny na spot, večeře.

V ceně není letenka. Ta se pohybuje okolo 140/160 Euro za zpáteční let s malým příručním zavazadlem, navíc jsou pak poplatky za ski/kite equipment a další zavazadlo, případně si od nás můžete téměř vše půjčit. Aktuální ceny letů vyhledáte na Norwegian.com, let Praha - Oslo Gardermoen (DY1503 ve 12:45, zpět DY1502 odlet 10:05, resp. 8:00 1.4.2023). Na ceny se podívejte obecně pomocí funkce "low fare calendar" a na dané datum klikejte až při nákupu. Pro odlety jinými spoji nás prosím kontaktujte.

Kitekurz/půjčovna vybavení - najdete zde