top of page

jak se k  nám dostat?

letadlem

Jednoduše máte dvě možnosti, jak za námi - po vlastní ose,  to znamená využít některý z trajektů vyjíždějících z pevninské Itálie, nebo letecky.

letadlem

Jednodušší a rychlejší způsob jak se k nám dostat je letecky. Přímé lety z Prahy do Cagliari letos koupíte Smartwings. Další možností je přímý let z Vídně se společností Ryanair. Pro ty, co chtějí jet nalehko jsou tu i varianty s přestupem jak z Prahy tak třeba Bratislavy nebo Vídně, které občas vychází levněji než přímý let.

Kvůli apartmánům prosíme, pokud je to jen trochu možné, přijeďte za námi na celý týden od neděle do neděle. Pokud není, dejte vědět, pokusíme se pro vás kratší variantu zařídit.

praha–cagliari

Volotea – přímý let z Prahy do Cagliari každý čtvrtek a neděle. Odlet z Prahy je 21:55 ve čtvrtek a 20:10 v neděli. Z Cagliari 19:00 ve čtvrtek a v 17:20 neděli. Let trvá dvě hodiny. V základní ceně letenek je pouze kabinové zavazadlo o váze 8kg. 

Smartwings (ČSA) - přímý let z Prahy do Cagliari každý čtvrtek a neděle. Odlet z Prahy je ve čtvrtek i neděli stejný 12:25 a odlet z Cagliari 15:25

Ryanair s přestupem – další možností je let z Prahy s mezipřistáním v Milan Bergamo. Dají se najít lety, které vyjdou velmi levně, na letišti si musíte pár hodin počkat a je to lepší pro cestování jen s příručním zavazadlem. Některé takové lety se dají ale koupit jako jedna letenka, normálně v aplikaci Ryanair. U těch se vám o přestup zavazadla postarají.

Bratislava  -  Alghero

Ryanair - další možností jak se za námi dostat je přímý let z Bratislavy. Vyzvednutí v Algheru je možné po předchozí domluvě s námi. Je to přes celý ostrov a časově dost náročné, cesta trvá cca 4 hodiny. Přílet je každé uterý a sobota 14:00, cestou je spousta fajn spotů na kiting, tak se můžeme rovnou někde zastavit pojezdit. Odlet každé uterý a sobota ve 14:30

 

Vídeň – Cagliari

Ryanair – přímý let z Vídně do Cagliari  každé uterý a neděli. Odlet z Vídně v uterý je 6:30 v něděli 7:15. Odlet z Cagliari je v uterý 8:55 a v neděli 9:40 let trvá dvě hodiny. Nabízené lety července. Ryanair snad nejvíc ze všech společností čachruje s cenami letenek podle vašeho vyhledávání. Proto doporučujeme při hledání letenky zadat jiné datum, než byste rádi využili a na to své si pak doscrollovat. To vybrané datum zadávejte až rovnou při nákupu. Rozdíl může být klidně dvoj až trojnásobek ceny letenky, pokud aplikace zjistí, že dané datum potřebujete vybrat.  

parkování na letišti vídeň

Doporučujeme objednat parkovací lístek na www.letiste-viden.cz. Na této stránce najdete ohledně parkování všechno - funguje to jednoduše: objednáte parkovací lístek alespoň 5 pracovních dní před odletem, PPL vám ho doručí domů nebo do práce. Na této stránce také najdete všechny informace, kde a jak se na vaše parkoviště dostat. 

Autem

autem

Cesta trajektem vám zabere o poznání více času, jsou to skoro dva dny bez větších zastávek. Pokud máte delší dovolenou, chcete si udělat výlet a poznat nějaká místa cestou, proč ne. 

My jezdíme auty samozřejmě vždycky, takže rádi poradíme, co přijde nejlepší nám. 

 

Livorno – Olbia

 • Zajišťují Grimaldi Lines nebo Moby Lines.

 • Cesta z Prahy do Livorna je dlouhá 1170km, dle navigace prý trvá 12 a půl hodiny a z naší zkušenosti trvá reálně cca 14 hodin.

 • Na trajektu potom strávíte 8 hodin.  

 • Musíte ještě počítat s cestou z Olbie k nám, což je skoro přes celý ostrov. Nejrychlejší cesta zabere zhruba 4 hodiny a najedete cca 300km, vede většinou vnitrozemím a po dálnicích.  Dá se také jet po nádherné západní straně ostrova, ale je po okresní silnici a zabere skoro celý den ne, li dva.

 

Civitavecchia – Olbia

 • Zajišťují Grimaldi Lines, nebo Tirrenia.

 • Cesta z Prahy do Civitavecchia je o něco delší než do Livorna. Mapa ukazuje 1280km a čas 13 a půl hodiny, ale z naší zkušenosti je to opět spíše okolo 15 hodin jízdy.

 • Cesta trajektem je o hodinu kratší cca 7 hodin a plavebky bývají cenově nejvýhodnější.

 • Cesta z Olbie je popsaná v minulém odstavci.

 

Janov – porto torres

 • Zajišťují Grandi Navi Veloci, Tirrenia

 • Nejkratší cesta přes Evropu na trajekt je od nás do Janova. Z Prahy je to necelých tisíc kilometrů, dle navigace cca 12 hodin, dle našich zkušeností kolem 13 hodin.

 • Na trajektu strávíš 10 hodin. Na takhle delší cestu doporučujeme vzít si kajutu a vyspat se.

 • Cesta z Porto Torres  k nám je dlouhá 260km a zabere ti cca 3 hodiny, opět vnitrozemím a po dálnicích.

nákup plavebky

K vyhledání nejlepšího spojení je bezpochyby nejlepší požít portál nebo aplikace AFerry, většinou jsou zde i ceny stejné jako na webech dopravních společností a není co řešit, vše zařídíte snadno v aplikaci. Některé společnosti nabízí čas od času, obvykle mimo sezónu, skvělé akce např. zpáteční cestu zdarma, a pak se vyplatí se systémem trochu proklikat a nakoupit přímo na stránkách společnosti. 

bottom of page