jak se k  nám dostat?

Jednoduše máte dvě možnosti, jak za námi - po vlastní ose,  to znamená využít některý z trajektů vyjíždějících z pevninské Itálie, nebo letecky.

letadlem

Jednodušší a rychlejší způsob jak se k nám dostat je letecky. Přímé lety z Prahy do Cagliari letos koupíte od Smartwings, příští léto má v prodeji i Volotea. Další možností je přímý let z Vídně se společností Ryanair. Pro ty, co chtějí jet nalehko jsou tu i varianty s přestupem jak z Prahy tak třeba Bratislavy nebo Vídně, které občas vychází levněji než přímý let.

Kvůli apartmánům prosíme, pokud je to jen trochu možné, přijeďte za námi na celý týden od neděle do neděle. Pokud není, dejte vědět, pokusíme se pro vás kratší variantu zařídit.

praha–cagliari

Smartwings – přímý let z Prahy do Cagliari každý čtvrtek a neděle. Odlet z Prahy je 12:25 jak ve čtvrtek tak v neděli. Z Cagliari 15:25 stejný čas jak ve čtvrtek tak neděli. Let trvá dvě hodiny. V základní ceně letenek je pouze kabinové zavazadlo o váze 8kg. Zavazadlo do 23kg je 650 Kč a sportovní vybavení 1530 Kč.

Ryanair s přestupem – další možností je let z Prahy s mezipřistáním v Milan Bergamo. Dají se najít lety, které vyjdou velmi levně, na letišti si musíte pár hodin počkat a určitě je to jenom na cestování s příručním zavazadlem.

 

Vídeň – Cagliari

Ryanair – přímý let z Vídně do Cagliari  každý čtvrtek a neděli. Odlet z Vídně ve čtvrtek je 18:35 v něděli 18:55. Odlet z Cagliari je oba dny v 21:35. Let trvá dvě hodiny.

Ryanair snad nejvíc ze všech společností čachruje s cenami letenek podle vašeho vyhledávání. Proto doporučujeme při hledání letenky zadat jiné datum, než byste rádi využili a na to své si pak doscrollovat. To vybrané datum zadávejte až rovnou při nákupu. Rozdíl může být klidně dvoj až trojnásobek ceny letenky, pokud aplikace zjistí, že dané datum potřebujete vybrat.  

parkování na letišti vídeň

Doporučujeme objednat parkovací lístek na www.letiste-viden.cz. Na této stránce najdete ohledně parkování všechno - funguje to jednoduše: objednáte parkovací lístek alespoň 5 pracovních dní před odletem, PPL vám ho doručí domů nebo do práce. Na této stránce také najdete všechny informace, kde a jak se na vaše parkoviště dostat. 

parkovani-letiste-viden-logo-1455107130.

Pokud se za námi chystáte letět z Vídně, doporučujeme koupit parkovací lístek na

 

autem

Cesta trajektem vám zabere o poznání více času, jsou to skoro dva dny bez větších zastávek. Pokud máte delší dovolenou, chcete si udělat výlet a poznat nějaká místa cestou, proč ne. 

My jezdíme auty samozřejmě vždycky, takže rádi poradíme, co přijde nejlepší nám. 

 

Livorno – Olbia

 • Zajišťují Grimaldi Lines nebo Moby Lines.

 • Cesta z Prahy do Livorna je dlouhá 1170km, dle navigace prý trvá 12 a půl hodiny a z naší zkušenosti trvá reálně cca 14 hodin.

 • Na trajektu potom strávíte 8 hodin.  

 • Musíte ještě počítat s cestou z Olbie k nám, což je skoro přes celý ostrov. Nejrychlejší cesta zabere zhruba 4 hodiny a najedete cca 300km, vede většinou vnitrozemím a po dálnicích.  Dá se také jet po nádherné západní straně ostrova, ale je po okresní silnici a zabere skoro celý den ne, li dva.

 

Civitavecchia – Olbia

 • Zajišťují Grimaldi Lines, nebo Tirrenia.

 • Cesta z Prahy do Civitavecchia je o něco delší než do Livorna. Mapa ukazuje 1280km a čas 13 a půl hodiny, ale z naší zkušenosti je to opět spíše okolo 15 hodin jízdy.

 • Cesta trajektem je o hodinu kratší cca 7 hodin a plavebky bývají cenově nejvýhodnější.

 • Cesta z Olbie je popsaná v minulém odstavci.

 

Janov – porto torres

 • Zajišťují Grandi Navi Veloci, Tirrenia

 • Nejkratší cesta přes Evropu na trajekt je od nás do Janova. Z Prahy je to necelých tisíc kilometrů, dle navigace cca 12 hodin, dle našich zkušeností kolem 13 hodin.

 • Na trajektu strávíš 10 hodin. Na takhle delší cestu doporučujeme vzít si kajutu a vyspat se.

 • Cesta z Porto Torres  k nám je dlouhá 260km a zabere ti cca 3 hodiny, opět vnitrozemím a po dálnicích.

nákup plavebky

K vyhledání nejlepšího spojení je bezpochyby nejlepší požít portál nebo aplikace AFerry, většinou jsou zde i ceny stejné jako na webech dopravních společností a není co řešit, vše zařídíte snadno v aplikaci. Některé společnosti nabízí čas od času, obvykle mimo sezónu, skvělé akce např. zpáteční cestu zdarma, a pak se vyplatí se systémem trochu proklikat a nakoupit přímo na stránkách společnosti. 

FlyIt 

Škola snowkitingu a kitesurfingu ČR

Norsko (Ustaoset, Hardangervidda)

Sardinie (Porto Botte, Punta Trettu, Villarios)

Kontaktuj nás:

Email: flyitkitesurf@gmail.com

Tel. CR: +420 605 295 057, +420 603 228 187,

Tel. NO: +47 413 35 823

sleduj nás

 • YouTube FlyIt Kitesurf
 • Instagram FlyIt Kitesurf
 • Facebook FlyIt Kitesurf

Kde nás  najdeŠ