top of page

How to travel to sardinia

letadlem

Jednoduše máte dvě možnosti, jak za námi - po vlastní ose,  to znamená využít některý z trajektů vyjíždějících z pevninské Itálie, nebo letecky.

letadlem

Jednodušší a rychlejší způsob jak se k nám dostat je letecky. Přímé lety z Prahy do Cagliari letos koupíte od Smartwings nebo nově od maltské společnosti Fly Universal Air. Další možností je přímý let z Vídně, Norimberka nebo Krakowa se společností Ryanair. Pro ty, co chtějí jet nalehko jsou tu i varianty s přestupem jak z Prahy tak třeba Bratislavy nebo Vídně, které občas vychází výrazně levněji než přímý let. Pokud potřebujete s těmito lety poradit, určitě se na nás obraťte, hledáme je často a už víme, na jakém letišti je příjemnějí přestup než na jiném, i kde letenky ověřovat.

praha–cagliari

Smartwings (ČSA) - přímý let z Prahy do Cagliari od 25. dubna každý čtvrtek a neděle od 30 května dokonce čtvrtek, pátek, neděle a úterý.

Fly Universal Air - od června přímý let z Prahy do Cagliari v neděle, z Cagliari do Prahy ve čtvrtky

Ryanair/Wizz Air/Easy jet apod. s přestupem – Rádi vám pomůžeme najít lety, které vyjdou levně, přestup zhruba v polovině cesty bývá obvykle 2-4 hod., a určitě je lepší těmito lety cestovat na lehko, maximálně s oběma příručními zavazadly. 

Vídeň – Cagliari

Ryanair – přímý let z Vídně do Cagliari od dubna každou středu, pátek, sobotu, neděli a pondělí. Ryanair snad nejvíc ze všech společností čachruje s cenami letenek podle vašeho vyhledávání. Proto doporučujeme při hledání letenky zadat jiné datum, než byste rádi využili a na to své si pak doscrollovat. To vybrané datum i počty cestujících zadávejte až při nákupu. Další trik je prodej konkrétních sedaček, pojištění apod., vše jde odmítnou, většinou je to o trošku menší odkaz na další krok, než ten, co vede k tomu, že se vám navyšuje cena letu.  

Norimberk - Cagliari

Ryanair - ze západních čech je výhodným spojením let z Norimberka. Spoj létá od dubna každou středu, čtvrtek,pátek a pondělí. Odlet z Norimberka je v neděli v 16:40, ve středu v 7:00. Let zpět letí z Cagliari v neděli ve 14:15 a ve středu v 9:30. Pro nákup letenky koukněte na rady o odstavec výše. 

Krakow - Cagliari

Ryanair - ze severní Moravy může být naopak nejbližší letiště Krakow. Spoj létá od dubna v pondělí, středy, pátky a neděle. Pro nákup letenky koukněte na rady o dva odstavce výše. 

Pokud potřebujete s letenkou poradit, napište nám, rádi se koukneme po nejvýhodnější cestě k nám podle vašich představ. 

Autem

autem

Cesta trajektem vám zabere o poznání více času, je to zhruba den a půl bez větších zastávek. Pokud máte delší dovolenou, chcete si udělat výlet a poznat nějaká místa cestou, proč ne. Takhle dlouhá cesta se vyplatí spíše až od pobytu delšího než dva týdny. 

 

Livorno – Olbia

  • Zajišťují Grimaldi Lines, Moby Lines nebo Crosica Ferries, Grimaldi bývá obvykle nejlevnější.

  • Cesta z Prahy do Livorna je dlouhá cca 1200km, dle navigace prý trvá 12 a půl hodiny a z naší zkušenosti trvá reálně cca 14 hodin.

  • Na trajekt musíte přijet cca dvě hodiny před odjezdem a na lodi strávíte 8 hodin.  Pokud jedete přes noc, stojí určitě za to zaplatit si kabinu a v cíli se probudit odpočatí.

  • Musíte ještě počítat s cestou z Olbie k nám, což je skoro přes celý ostrov. Nejrychlejší cesta zabere zhruba 4 hodiny a najedete cca 300km, vede většinou vnitrozemím, po větších silnicích pro motorová vozidla. 

  • Poplatky na cestě se trochu liší podle zvolené trasy. Obvykle je to rakouská dálniční známka (cca 11,50 €), poplatek za Brenner nebo Katschbergtunel (cca 11€) a cca 40€ za Italské dálnice, pokud jedete osobákem a z dálnice nesjíždíte nikde cestou (obytné auto, přívěs nebo pokud sjedete z dálnice a zase najedete může cenu nemile navýšit). Další možností je cesta přes Švýcarsko, kde platíte pouze dálniční známku na celý rok za 44€ a Italské dálnice za cca 35€.
     

Další   možné   spoje     trajektem

  • Zajišťují Grimaldi Lines, Tirrenia, Corsica Ferries, Moby nebo Grandi Navi Veloci.

  • Trasy jsou: Livorno - Golfo Aranci, Civitavecchia - Porto Torres, Civitavecchia - Olbia, Janov - Porto Torres.

nákup plavebky

K vyhledání nejlepšího spojení je bezpochyby nejlepší požít portál nebo aplikaci AFerry, většinou jsou zde i ceny stejné jako na webech dopravních společností a není co řešit, vše zařídíte snadno v aplikaci. Některé společnosti nabízí čas od času, obvykle mimo sezónu, skvělé akce např. zpáteční cestu zdarma, a pak se vyplatí se systémem trochu proklikat a nakoupit přímo na stránkách konkrétní společnosti. 

bottom of page